/ Futbal Futbal. Čo je to a čo toto slovo znamená?

Futbal Mundial. Čo je to a čo toto slovo znamená?

Každé 4 roky sa stretávajú fanúšikovia futbaluTelevízory fandiť ich tímu na Svetovom pohári. Turnaj bol založený pred viac ako 80 rokmi a odvtedy nezmenil svoje tradície. Každý, kto sa podarilo získať na tomto futbalovom prípade ho pamätal na celý život. Milióny ľudí príde do krajiny, ktorá berie v šampionáte, s cieľom podporiť ich národný tím a uvidíme, ako to bude fungovať proti hlavných favoritov turnaja.

Pôvod slova "mundial"

čo je to

V poslednej dobe fráza "Majstrovstvá sveta"sa čoraz viac nahrádza slovom "mundial". Čo je to a kedy bol tento koncept prvýkrát použitý? V roku 1982 bol svetový futbalový turnaj hosťovaný Španielskom. Práve ona sa stala rodiskom tohto slova. Faktom je, že "mundial" v španielčine znamená "svet" a slovo "mundiale" sa číta. Zaujímavé je, že oficiálny titul svetového futbalového turnaja neobsahoval slovo "mundial". Medzinárodná futbalová federácia dala názov turnaja Copa del Mundo de Futbol - Espana 82. To fanúšikovia a komentátori boli tí, ktorí prispeli k vzniku nového názvu turnaja. V tomto roku navštívilo turnaj viac ako dva milióny ľudí, ktorí podporili 24 futbalových síl.

Fanúšikovia zložili rôzne spevy apiesne a televízni komentátori ich podporovali a začali vysielať pozdravom od slova "mundial". Čo je to pre seba po prvýkrát pocítili španielskych hráčov, pretože im bola daná veľká zodpovednosť. Na turnaji, španielsky tím napriek tomu nemal tú silu a veľkosť, na rozdiel od dnešného španielskeho národného tímu, ktorý vzal mnoho trofejí v európskom i svetovom meradle. V roku 1982 "červená zúrivosť" dosiahla len druhú fázu, kde získala tretie miesto v skupine "B" a odletela z majstrovstiev. Na španelskej mundiale žiali iné tímy.

Triumfálny taliansky tím

Majstri futbalového sveta boli Taliani, ktorí zasiahli svoju útočnú a obrannú líniu. Bolo to taliansky strelec Paolo Rossi, ktorý bol hlavným šéfom, keď skončila mundial.

slovo mundial

Čo to je - byť najlepší strelcomnárodný tím a stať sa idolom miliónov Talianov - cítil prvýkrát. V tomto roku, Rossi bol vymenovaný najlepším hráčom v Európe a vo svete. Na konci turnaja Taliani podarilo prelomiť nemeckú národný tím sa skóre 3: 1, a potom Rossi strelil svoj šiesty a konečný cieľ, a to bolo rozhodujúce pre neho. Vo finále Nemci boli úspešní vďaka penaltovom rozstrele, ktorý bol získal víťazstvo nad Francúzmi.

Brazílsky Mundial

Ako už bolo uvedené, "mundial" znamená"Svet", to znamená, že tento názov sa od roku 1982 používa výhradne v mene majstrovstiev sveta. Ako viete, okrem majstrovstiev sveta, ktoré sa konajú každé štyri roky, je tu aj Majstrovstvá Európy, ktoré tiež určuje víťaza každé štyri roky. Avšak európsky turnaj pre národné tímy nezískal takú popularitu, takže nemá žiadny špeciálny názov. Čo znamená slovo "mundial", bolo možné pochopiť aj pri pohľade na posledný svetový futbalový turnaj, ktorý sa konal v Brazílii.

čo znamená slovo mundial
Fanúšikovia všetkých krajín v stánkoch skandovaliVystúpenia venované ich idolom. Vo väčšine recenzií futbalu sa už neoficiálne meno turnaja používa neustále, pretože čitatelia bez vedomia pôvodu slova od prvej vety pochopili, čo sa bude diskutovať.

Rusko - hostiteľka Svetového pohára 2018

Samostatne stojí za zmienku skutočnosť, že v Rusku2018 bude ďalší futbalový futbal. Čo je to, konečne všetci Rusi cítia sami seba. 11 ruských miest bude hostiť 32 národných tímov na svojich futbalových arénach, ktoré budú bojovať za to, aby sa ich krajina stala najlepšou futbalovou silou v nasledujúcich štyroch rokoch. Kto vie, možno to je kapitán ruského družstva, ktorý nad hlavou zvýši hlavnú trofej mundialy ...