/ / Víťaz ceny Majstrovstiev sveta v plávaní Alexander Krasnykh

Víťaz víťazov majstrovstiev sveta vo svete Alexander Krasnykh

Víťazom súťaže majstrovstiev sveta v plavbe v roku 2017Alexander Krasnyk práve začína svoju športovú kariéru, ale už za ňou získal ocenenia z najväčších medzinárodných turnajov a účasti na olympijských hrách. Vo vnútri krajiny sa športovec stal najsilnejším na 200 a 400 metrov voľnom štýle, víťazom národných majstrovstiev počas dvoch po sebe nasledujúcich rokov.

Z krúžku do bazéna

Nová hviezda svetového plávania AlexanderKrasnyh sa narodil v Bugulme, v Tatarstane, v inteligentnej rodine učiteľov a geofyziky. Sasha bola bolestivé dieťa a vo veku sedem rokov ho jeho rodičia dali do boxerskej sekcie, kde sa jeho tréner stal Marat Kotlubaev. Jeho prvé ocenenie získal Alexander v boxerských súťažiach.

Avšak čoskoro v škole, kde študoval Red, bol prijatý do plaveckej sekcie a chlapec začal kombinovať krúžok s bazénom. Prvým rádcom Alexandra bola Lilia Smirnová.

Alexander the Reds plávanie

Do štvrtej triedy kombinovať takéto rôzne druhyšporty sa stali nepríjemnými, hlavne preto, lebo sme nemali zabudnúť na naše štúdium. Alexander sa rozhodol pre plávanie a nestratil. Po dosiahnutí určitej úrovne vo svojom vývoji sa presťahoval do skupiny do Sergeja Kuznetsova, ktorý z neho urobil medzinárodného športovca.

Mladšie obdobie

Do roku 2013 sa pokrok Alexanderplávanie bolo vidieť na národnej úrovni a tatársky športovec začal byť volaný do ruského národného tímu. Do tejto doby sa rozhodol pre svoje preferencie a športovú špecializáciu, zastavil na stredných vzdialenostiach vo voľnom štýle. Korunná disciplína bola dvesto rokov.

Olympijské plávanie Alexander Reds

Prvé medzinárodné víťazstvo, Alexander Krasnykh,kúpanie, ktoré sa stalo prácou, získal na juniorskej úrovni a získal striebro na Majstrovstvách Európy v roku 2013. Potom bol pred britským Jamesom Gaiom, s ktorým sa v budúcnosti musel súťažiť.

Výhry pre dospelých

Do roku 2014 Krasnykh Alexander Vladimirovich už jesa stal členom národného plaveckého tímu a odišiel do svojho prvého turnaja pre dospelých, ktorým bolo majstrovstvá Európy. Ako člen tímu sa stal strieborným medailistom kontinentálneho majstrovstva v 4 x 200 metrov freestyle relay.

V tom istom roku Alexander obhajoval česť krajinyMajstrovstvá sveta v krátkom kurze. Tentokrát však jeho účasť bola obmedzená len na predbežné štarty, čo bolo jednoznačne nespokojné s mladým športovcom. Napriek tomu mu to nebránilo dostať si zaslúžené bronzové ocenenie.

Do roku 2015 sa vytvorila výrazná nadradenosťAlexandra Krasnykh v strednej vzdialenosti freestyle. V šampionáte Ruska vyhral 200-metrové víťazstvo a zopakoval tento úspech na menej bežnom štyroch rozchodoch.

Napriek prítomnosti silného konkurentatvár Danila Izotov, Krasnykh opakuje "zlatý" double v budúcom roku, stáva štyri-časový šampión krajiny. Preto bol vybraný na účasť na hlavnom turnaji štyroch rokov, ktorý sa mal konať v roku 2016 v Riu.

Zlyhania a triumfy

Pre člena ruského národného plaveckého tímu AlexanderČervené olympijské hry neboli najúspešnejším štartom. Nemohol sa kvalifikovať do 400 m voľného finále, pričom skončil na 15. mieste. Výsledky na obľúbenom vzdialenosti 200 metrov boli úspešnejšie, ale tu zostal mimo tretej najvyššej triedy a zaradil si ôsme miesto.

Alexander sa podarilo rehabilitovať v šampionáteMajstrovstvá sveta v plavbe, ktoré sa konali štyri mesiace po olympijských hrách. Vyhral dve individuálne ocenenia a viedol mužský tím k víťazstvu v relé 4 x 200 metrov.

Vrchol Reds prišiel v roku 2017. Na majstrovstvách sveta vo vodných športoch si vo finále 200 metrového preteku nastavil osobný rekord. Športovec z Bugulmy prehral iba Sun Yan a Townley Haas a vyhral bronzovú medailu.

Krasnykh Alexander Vladimirovich

Je pozoruhodné, že sa mu podarilo dostať pred svojho dlhoročného súpera a majstra sveta Jamesa Guya v roku 2015.

Teraz je Alexander len dvadsaťdva rokov a je pripravený na nové športové vykorisťovanie a úspešný výkon na ďalších olympijských hrách.